بهترین فروشگاه کنسول بازی در کرج

۲۴ بازديد

بهترین فروشگاه کنسول بازی در کرج

برای اینکه بتوانید یک مرکز خرید کنسول بازی مناسب انتخاب کنید باید برای خرید خود معیار داشته باشید. مرکز خرید معتبر که خدماتی را در زمینه کنسول بازی ارائه می دهد، علاوه بر ارائه خدمات مناسب و کامل، باید بتواند اطمینان مشتری را جلب کرده و موجبات رضایت وی را فراهم کند.

در نتیجه اگر می خواهید فروشگاهی را برای خرید انتخاب کنید دقت کنید که چند مورد از امکانات زیر را به شما ارائه می دهد، هرچه تعداد امکانات ارائه شده بیشتر باشد آن فروشگاه مرکز مناسب تری برای خرید است.

1- امکان خرید اقساطی :
قیمت کنسول های بازی به حدی بالاست که بسیاری افراد امکان خرید نقدی آن را ندارند و تمایل دارند که بتوانند خرید خود را به صورت قسطی انجام دهند. در حالی که بسیاری از فروشگاه های فروش کنسول بازی امکان خرید قسطی را در اختیار مشتری قرار نمی دهند. هر چند که به دلیل اینکه این فروشگاه ها خودشان هم خرید را نقدی انجام می دهند منطقی است که نتوانند فروش قسطی داشته باشند، اما برای این نیاز مشتری ها باید فکری کرد. یکسری از فروشگاه های بزرگ به دلیل اعتباری که در بازار کنسول بازی دارند توانسته اند شرایطی را فراهم کنند تا خدمات قسطی را نیز به مشتریان خود ارائه دهند.

2- خرید غیر حضوری :
از آنجایی که امروزه بازار خریدهای آنلاین بسیار داغ شده است و مردم به این سبک خرید عادت کرده اند، بسیاری از موارد امنیتی را که باید در خرید آنلاین در نظر داشته باشند و به آن توجه کنند در نظر نمی گیرند. هر چند که خرید آنلاین برای صرفه جویی در وقت می تواند روش بسیار مناسبی باشد ولی باید دقت کنید که از چه فروشگاهی خرید می کنید و آن فروشگاه چه پشتوانه ای دارد. هرگز از آگهی های غیر معتبر سایت ها و دیوار و شیپور خرید نکنید. یک فروشگاه که خدمات خرید آنلاین ارائه می دهد حتما باید سایت معتبر و درگاه بانکی معتبر داشته باشد و حتما نماد اعتماد الکترونیک دریافت کرده باشد. به شماره هایی که برای خدمات تلفنی ارائه کرده بسیار توجه کنید که حتما شماره یک فروشگاه یا شرکت را ارائه کرده باشد و تلفن ها پاسخگو باشند.
مطلب مرتبط : فروشگاه کنسول بازی در کرج

3- خرید چکی :
این امکان یک آپشن بی نظیر است برای کسانی که قصد دارند مبلغ را به دو یا سه قسمت تقسیم کنند تا قدرت خرید بالاتری داشته باشند ولی متاسفانه تعداد خیلی کمی از فروشگاه ها هستند که خدمات خرید چکی را ارائه می دهند.

4- وقت گذاشتن برای مشتری:
این روزها که بازار هم خیلی راکد است فروشنده ها گاهی حتی حوصله ندارند توضیحات ضروری را به مشتری ارائه دهند چه رسد به اینکه بخواهند مشتری را بدون هیچ چشم داشتی راهنمایی کنند و پاسخگوی تمام سوالات مشتری ها باشند. پس اگر فروشگاهی پیدا کردید که برای شما وقت و احترام قائل شد و تمام توضیحات ضروری و غیر ضروری را ارائه داد پیشنهاد می کنم آن فروشگاه یکی از انتخاب های شما برای خرید و دریافت خدمات باشد.

5- مشاوره دادن:
وقتی می خواهیم یک کنسول بازی بخریم حداقل مبلغ ده میلیون تومان باید پرداخت کنیم، این مبلغ پول خیلی زیادی است و باید از پرداخت خود کاملا مطمئن باشیم، اگر فروشگاه یا مرکزی وجود داشته باشد که ما بتوانیم از آن ها مشاوره بگیریم که با توجه به شرایط ما کدام کنسول بازی می تواند برای ما مناسب باشد یا اصلا خرید کنسول بازی می تواند برای ما مناسب باشد یا خیر، و اینکه هر کنسول بازی چه خدماتی را ارائه می دهد و فرق کنسول های بازی چیست و ... می تواند در تصمیم گیری برای ما بسیار کمک کننده باشد.

6- خدمات مخصوص کودکان:
برخلاف آنچه که بسیاری از والدین فکر می کنند بازی های دیجیتال نه تنها همیشه آسیب زننده نیست بلکه حتی می تواند برای کودکان بسیار هم مفید باشد و باعث افزایش قدرت تمرکز، افزایش دقت، افزایش قدرت تخیل آنها شود اما مساله مهمی که وجود دارد این است که کدام کنسول بازی و چه بازی هایی می تواند برای کودکی با شرایط کودک شما مناسب باشد. پاسخ دادن به این سوال نیازمند سواد و تجربه زیاد در این حوزه است. پس اگر مرکزی را پیدا کردید که توانست به این سوال ها پاسخ بدهد احتمال زیاد یکی از مراکزی است که می توانید برای خرید به آن اطمینان کنید.

7- خدمات پس از فروش:
مرکزی که از آن خرید می کنید باید پاسخگوی نیازهای بعد از خرید شما هم باشد. اگر شما بعد از خرید سوالی داشتید که جواب آن را نمی دانستید باید بتوانید با همان مرکز تماس بگیرید سوال خود را مطرح کنید و آنها نیز پاسخگوی شما باشند. لازمه ارائه این خدمت به غیر از داشتن تجربه و اصالت، داشتن وجدان کاری است. بعضی از فروشنده ها بلافاصله پس از پرداخت پول به طور کل رفتارشان تغییر می کند و دیگر پاسخگوی هیچ کدام از سوالاتتان نخواهند بود. حال اگر فروشگاهی را پیدا کردید که همیشه و در هر شرایطی پاسخگوی سوالات شما است احتمال خیلی زیاد می توانید برای خرید به آن ها اطمینان کنید.

8- ارائه مجموعه کاملی از خدمات:
اگر یک مرکز وجود داشته باشه که همه خدمات کنسول بازی از خرید کنسول گرفته تا نصب بازی و لوازم جانبی و ... را ارائه دهد بهتر است یا اینکه ده تا فروشگاه پیدا کنید که هر کدام یک کار برایتان انجام دهند؟ قطعا ارائه خدمات در یک مرکز خیلی خیلی بهتر است ولی با این شرط که آن مرکز در هر بخش از خدمات به طور تخصصی کار کرده باشد و خدماتی که ارائه می دهد  از هر جهت بی نقص باشند. معمولا اگر یک مرکز تخصصی با زیاد شدن حوزه های ارائه خدمات خود نیروهای خود را متخصص نکرده باشد و تعدادشان را افزایش نداده باشد احتمالا کیفیت ارائه خدمات پایین می آید. حال اگر قرار باشد چنین مرکزی وجود داشته باشد قطعا باید تجربه بسیار زیاد در حوزه فعالیت خود و نیز پشتوانه مالی بزرگی داشته باشد که کلیه خدمات تخصصی را با کادر تخصصی ارائه بدهد، پس چنین فروشگاهی قطعا می تواند همان مرکزی باشد که ما می توانیم برای خرید به آن اطمینان کنیم. حال در زیر به چند نمونه از این خدمات جانبی اشاره می کنیم.

  • نصب بازی : ارائه خدمات نصب بازی و داشتن پکیج های ویژه و ارائه اطلاعات در مورد آن پکیج ها
  • فروش cd بازی : مخصوص کسانی که تمایل دارند بازی ها را به صورت cd انجام دهند، مهم است که فروشگاه بتواند مجموعه کاملی از cd های بازی را داشته باشد و همچنین با سرعت بالایی cd بازی های جدید را نیز موجود کند.
  • لوازم جانبی : پایه شارژر، فن، کاور دسته، اسکین، فرمان، VR و ... لوازمی هستند که طرفداران خیلی زیادی دارند و ممکن است هنگام خرید کنسول بازی شما هم با توجه به نیازتان قصد داشته باشید برخی از آن ها را تهیه کنید.
  • تعمیرات : ارائه این خدمت می تواند خیال شما را راحت کند چون زمانی که از این بابت خیالمان راحت شود که اگر مشکلی پیش بیاید همین مرکز که اطمینان کافی به آن داریم می تواند مشکلمان را حل کند قطعا برای خرید از آن ها مطمئن تر خواهیم بود.

9- سرعت در ارائه خدمات:
کیفیت در ارائه خدمات یک بحث است و سرعت در ارائه بحثی دیگر است. رابطه سرعت با کیفیت معمولا یک رابطه معکوس است. یعنی اغلب اینگونه است که وقتی سرعت بالا می رود کیفیت پایین می آید البته این امر استثناء هم دارد، ولی این استثناء زمانی است که مرکزی که می خواهد در ارائه خدمات سرعت داشته باشد از قبل بر روی کیفیت کار کرده باشد و به طور موازی هم زمان با بالا بردن سرعت کار کیفیت کار را هم افزایش دهد و لازمه این کار، تجربه کاری بسیار زیاد و سواد بالا در این حوزه است.

حال اگر مرکزی را پیدا کردید که همه یا نصف بیشتر این خدمات را ارائه می دهد اصلا شک نکنید و از آن ها خرید کنید و یا خدمات دریافت کنید.

 

بازی سازی یا Gamification یا Game developing چیست؟

بازی سازی هنر ایجاد بازی ها، طراحی، توسعه و انتشار یک بازی را توصیف می کند. ساخت بازی شامل فرآیندها، جوایز، تعامل و درگیری بازیکن و طراحی مراحل می‌شود. یک بازی ساز باید نقش یک برنامه نویس، طراح صدا، هنرمند، طراح و بسیاری نقش‌های دیگر را بازی کند.

در حال بازی سازی

انواع بازی‌های دیجیتال

1- بازی‌سازی کنسولی (Console Gaming)

بازی کنسولی اصلی‌ترین و معروف‌ترین شکل بازی دیجیتال است. پیش‌ازاین، Nintendo و Sega بر بازار کنسول حاکم بودند اما در حال حاضر Xbox و Playstation پرطرفدارترین کنسول‌های بازار هستند که امکان تجربه‌ی استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های بازی را برای میلیون‌ها کاربر به ارمغان آورده‌اند.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.